Omurga ve İmajımız

    Omurgamızın ve bedenin duruşu kimlik ve kişiliğin yansımasıdır. Bozuk bir postür yanlış imaja sebep olmaktadır. Bilgi, tecrübe ve  donanıma sahip olduğumuz bir işi belkide kaymış bir omur ve yanlış postür neticesinde alamayabiliriz veya iş başvurularında kaymış omurganın sebep olduğu duruş bozukluğu sebebi ile öz güvensiz görünebiliriz. En büyük haksızlığı yanlış bir imajı karşı tarafa yansıtarak, kendimize ve özümüze yapıyoruz.

    Omurganın dik kullanımı, doğru diyafram kullanımını , beraberinde nefes ve ses kalitemizi anında etkileyecektir. Sesimiz ile sakrum dengesi arasındaki ilişki ise daha önemli. Özellikle ses çalışan; diksiyon eğitimi, oyunculuk, müzisyen ve konuşmacı olarak ses geliştiren kişilerin sakrum ve pelvis dengesini sağlayarak doğru omurga kullanımı ile daha kısa yoldan daha müthiş sonuçlar alacaklardır.

    Kendimiz ve başkaları ile ilişkilerimiz üzerinde en etkin olduğumuz şey bedenimiz, duruşumuz ve duruşumuza kattığımız değerdir. Biz bedenimize olmak istediğimiz ve de özünde olduğumuz duruşu vererek zihnide bu konuda uyarmış, hormonların bu şekilde çalışmasına izin vermiş oluruz. Yani bedene potansiyelini ortaya çıkarması için yardımcı olmak, dengesini sağlamak kimliğimiz üzerinde en temel etkiyi sağlar. Kaliteli bir postür duruşu karşı tarafa sizinle ilgili sağlam, güvenli bir imaj verecektir.

    Yapılan en büyük hatalardan biriside kafayı önde kullanmak. Başı öne eğmektir. Boyumuzu kısalttığı gibi dengesizliğin en büyük sebeplerinden birisidir. Diğer yandan beyne giden kan akışınıda olumsuz etkileyecektir. Dengesini yitirmiş bir bedende dik durmak oldukça zor, rahatsız ve ağrılara sebep olacaktır. Önce dengelenmek sonrasında devamlılığını sağlamak gerekir. Dengelenmek için en güvenli ve kolay yol DORN METHOTTUR.

    Omurların yönettiği alanlar ve problemin kaynağını bulmak için omurga bağlantı noktalarına göz atınız.